Psychose / schizofrenie - antipsychotica
Vergelijk de ervaringen met medicijnen in de categorie
Naam | Aantal ervaringen | Effectiviteit | Algehele tevredenheid |
---|---|---|---|
Seroquel | 643 |
![]() |
![]() |
Quetiapine | 338 |
![]() |
![]() |
Abilify | 287 |
![]() |
![]() |
Zyprexa | 202 |
![]() |
![]() |
Risperdal | 175 |
![]() |
![]() |
Olanzapine | 144 |
![]() |
![]() |
Haldol | 137 |
![]() |
![]() |
Lithiumcarbonaat | 121 |
![]() |
![]() |
Risperidon | 85 |
![]() |
![]() |
Priadel | 70 |
![]() |
![]() |
Dipiperon | 63 |
![]() |
![]() |
Orap | 63 |
![]() |
![]() |
Cisordinol | 62 |
![]() |
![]() |
Dogmatil | 57 |
![]() |
![]() |
Camcolit | 52 |
![]() |
![]() |
Invega | 49 |
![]() |
![]() |
Aripiprazol | 47 |
![]() |
![]() |
Haloperidol | 41 |
![]() |
![]() |
Xeplion | 39 |
![]() |
![]() |
Fluanxol | 35 |
![]() |
![]() |
Nozinan | 30 |
![]() |
![]() |
Clozapine | 30 |
![]() |
![]() |
Semap | 25 |
![]() |
![]() |
Truxal | 23 |
![]() |
![]() |
Risperdal Consta | 22 |
![]() |
![]() |
Acemap | 22 |
![]() |
![]() |
Solian | 20 |
![]() |
![]() |
Pipamperon | 13 |
![]() |
![]() |
Impromen | 12 |
![]() |
![]() |
Leponex | 11 |
![]() |
![]() |
Etumine | 10 |
![]() |
![]() |
Zypadhera | 9 |
![]() |
![]() |
Latuda | 8 |
![]() |
![]() |
Anatensol | 7 |
![]() |
![]() |
Perfenazine | 6 |
![]() |
![]() |
Reagila | 5 |
![]() |
![]() |
Aktiprol | 4 |
![]() |
![]() |
Sycrest | 4 |
![]() |
![]() |
Levomepromazine | 4 |
![]() |
![]() |
Imap | 3 |
![]() |
![]() |
Chloorpromazine | 2 |
![]() |
![]() |
Neuleptil | 1 |
![]() |
![]() |
Serdolect | 1 |
![]() |
![]() |
Litarex | 1 |
![]() |
![]() |
Rxulti | 1 |
![]() |
![]() |
Trevicta | 1 |
![]() |
![]() |
Cariprazine | Als eerste beoordelen |
Lumateperone | Als eerste beoordelen |
Trilafon | Als eerste beoordelen |
Tiapridal | Als eerste beoordelen |
De laatste ervaringen in de categorie: Psychose / schizofrenie - antipsychotica
Ik gebruik Quetiapine nu ongeveer 6 maanden. Ik kreeg dit ivm onrust, mij snel druk en zorgen maken /piekergedachten (deze komen ook grotendeels door hypochonder/ziekte angst klachten). Op dit moment is er een vermoeden van autisme. Hier moet nog een diagnose van komen (lange wachtlijsten helaas), maar dit zou wellicht het eea verklaren wat betreft mijn psychische klachten[lees meer...]. Tegelijkertijd heb ik al jaren slaap problemen. Ik kom heel moeilijk in slaap. Ik gebruik een lage dosering van ongeveer 3 kwart van een pil van 25 mg om mijn hoofd dus wat rustiger te krijgen. Tot op heden werkt deze medicatie nog heel goed bij mij. Ongeveer 1 uur na inname in de avond voel ik mij moe worden en kom ik goed in slaap. Ik heb geen last van bijwerkingen. Ik zit nog steeds op hetzelfde gewicht. Dit medicijn heeft het voor mij een stuk makkelijker gemaakt. Ik weet niet wanneer ik hier het beste mee kan stoppen. Aangezien ik al jaren last heb van slaapproblemen, verwacht ik ook dat deze weer terug komen als ik met Quetiapine ga stoppen. Daarentegen ben ik nu blij dat dit voor mij goed werkt. De gedachte dat ik hier waarschijnlijk nog wel even mee moet doorgaan vind ik ook prima. Het werkt bij mij dus goed om te slapen. Voor overdag mocht ik ook een hele lage dosering gebruiken. Hier ben ik mee gestopt en merk geen verschil. Ik gebruik het nu alleen voor de avond.
Dit voorgeschreven gekregen nadat melatonine en leefstijlaanpassingen niet hielpen bij het verhelpen van mijn slapeloosheid. Seroquel is hierbij wèl effectief, maar ik kreeg sinds ik dit middel gebruik veel last van jeuk op plekken dus huidschade hebben (wat er voor het gebruik al was, maar de Seroquel maakte de jeuk erger).
Kreeg psychose na 22 jaar wiet roken.
Hoorde ineens stemmen.
Door dat heb ik een week opname gehad.
Ben toen aan de olazapine gegaan.
Eerst 10 mg en dat werkte direct de stemmen waren weg.
Ben toen gestopt met de medicatie na een aantal.weken en dacht ik kon weer wiet gaan roken maar dat wou niet meer kreeg direct weer stemmen. Heb toen weer olazapine genomen 10mg e[lees meer...]n ben uit mezelf gestopt met blowen.
Want kreeg eindelijk door dat het aan de wiet lag.
Sindsdien ben ik 19 week van de wiet af en ben van 10mg gaan afbouwen van 10 mg na 5mg toen 2.5mg en zit nu op 1.25mg en gelukkig blijven de stemmen weg..
Ik ga vandaag stoppen met de medicatie..
Want ik ben behoorlijk veel aangekomen de laatste maanden en dat is voor mij ook de reden om te stoppen.
Weet nu dat wiet vreselijke bijwerkingen kan hebben en dat het niet de moeite is te gebruiken als je er stemmen van krijgt. Stay clean is nu wat ik moet doen.
Na jaren van bijna niet slapen, letterlijk maar een 2 tal uurtjes per nacht, slaap ik nu wel. Maar.... ik lig ongeveer 10 tot 12 u in bed. Wordt nog altijd 4 tot 8 keer wakker en heb continue hevige dromen tot enorme nachtmerries. Ik sta even moe op als wanneer ik in bed kroop en blijf overdag ook zeer moe.
Hiervoor meerdere inslapers en doorslapers gekregen, maar niets w[lees meer...]erkte.
Zoals ik van iemand anders las: ik voel me een ander mens, echt een t.o.t.a.a.l. ander mens. Ik had veel last van angst en stress om niets, samen met suïcidale gedachten en aanhoudend gevoel van totale zinloosheid van het leven. Is allemaal weg zolang ik mijn 2,5 mg-tjes per dag inneem.
Ik kreeg Halperidol gedwongen zonder relevante redenen, ik werd echt onderdrukt bedrogen door psychiater. Na een paar weken kreeg extreem veel bijwerking zoals 2 jaar lang diaree. Extreem depressief, koorts en echt een zombie. Daarnaast hielp het mij voor geen meter, aangezien ik geen klachten had.
Kortdaarna kreeg ik extreem last van mijn benen en voeten, kan bijna niet [lees meer...]lopen meer, zoveel pijn heb ik nu gekregen. Daarvoor kon ik alles doen en wilde ook van alles doen nu wil ik niets meer. De pijn is zoooo maar dat ik me afvraag of er meerdere mensen zijn met deze klachten. Na gebruik van haloperidol. Mijn spieren voelde heel erg slap aan. Als ik met mijn vinger in mijn been drukte, drukte ik er zo doorheen en deed het heel veel pijn. Dat heeft zeker een jaar aangehouden. Nu nog de pijn a en ook heel vermoeid. Zomaar moe. Ik heb niets gedaan, niets zwaar getild niets en kreeg ook hevig stijf Heidi en kramp in mijn armen met veel pijn. Kon mijn armen niet een optillen. De psychiater weet van niets, zogenaamd en beweert dat he niet door de medicijnen komt. Erg he.... Terwijl voor de medicatie heb ik zulke stijf pijnklachten nooit ervaren. Ik ben fysiek gehandicapt geraakt door de medicatie wat ze mij dwongen om te nemen.
Herkent iemand deze klachten, zo ja hoe gaa het met jou? En wat doe jij er allemaal aan?
Na 15 jaar lithiumgebruik ging kijn nierfunctie omlaag. Overgestapt naar lamotrigine
Opgebouwd naar 100mgr
Daarna naar 200 en 300
Ernstige bijwerkingen duizelig geen licht kunnen verdragen hoofdpijn aan rechterkant krakend gevoel hij mijn oren. Eerst terug naar 250mgr
Bijwerkingen iets minder maar te veel om mee te leven
Nu naar 200 kijken of het iets uitmaakt
And[lees meer...]ers ga ik nog lager. De angst wordt niet minder met deze medicatie en dat is juist waarom ik het neem.De psychiater wil dat ik het blijf slikken
Dit middel gekregen van mijn pschychiater 1 mg 15 stuks.
Kreeg na een aantal dagen al tardive dykinsie. Verkramping van handen. Ruggegraat kromming spierspasmes. En doordat me rug al beschadigd was" een disc drukt blijkbaar op een zenuw baan in me rug, en ze paar jaar terug me sciatic nerve hebben geraakt "prikte bovenste cluster bovenbil rug. Na het prikken van zypradhe[lees meer...]ra, kon de pijn scheut door mijn gehele rechterbeen voelen. En heb nog lang na echo,s gehad van die bewuste prik.
Gevolg uitval rechter onderbeen, en op me scooter kon ik vanuit een zittende positie niet eens meer opstaan.
Nu dus al weer mst riperdone. Waarschijnlijk getriggerd door de tardie dykinesie/verkrampingen rug.
Totale verlamming vanaf bekken. Dus boven benen benen en voeten.
Kortom nu op eerste hulp beland.
Dit komt waarachijnlijk omdat al die "antipschychotica" niet alleen op je hoofd werkt of niet werkt. Maar alle antipschychotica werkt zeker wel door in je gehele lichaam. Dus als je al zenuwschade hebt of andere ziektes. Ben ik er nu zeker van dat alle antpsxhychotica je alleen maar nog zieker maakt, het zij lichamelijk, of mentaal.
Er is me blijkbaar onrecht aangedaan want wat ik las over a cemap dat ben ik totaal niet en heb ik besloten om te stoppen met a cemap
in eerste instantie blij dat ik uit mijn psychose kwam maar de bijwerkingen kon ik niet langer accepteren. Ik heb dit middel een jaar gebruikt en ben in 1 jaar 10 kilo aangekomen, daarbij was ik heel erg depressief en super vermoeid, ik sliep wel 12 uur per dag. Ik ben nu ruim 5 weken gestopt met acemap en slik nu lithium, het is een verschil van dag en nacht. mijn depres[lees meer...]sie is voorbij, ik heb weer energie en zie de toekomst weer zitten. Ik kan het iedereen afraden om dit middel te gebruiken.
zware piekerdwang s
smetvrees
controleangst
Ik had dat ook toen ik van 200 mg naar 400 mg ging.
Amisulpride
Verkramping, en bewustzijns verlies.
Opname ziekenhuis
Bleek later vergiftiging te zijn.
Was ook verkeerd voorgeschreven.
Door een psychose/schizofrenie met dit medicijn behandeld.5 jaar lang 7mg/dag. Achteraf gezien blijken klachten zoals verdoofdheid, lusteloosheid, impotentie, nul lustgevoelens, depressiviteit en kaakstijfheid door dit medicijn te komen. Ik ben nu aan t afbouwen, zit nu op 4mg/dag. Ik voel het leven terugkomen!! Ik kom er nu achter dat ik 5 jaar als een zombie heb geleefd.[lees meer...] Het was echter nodig, om van mijn waanbeelden en ideën af te komen. Daarvoor was t middel wél effectief. Maar heb ook 5 jaar niet echt geleefd. Dubbel gevoel dus bij dit middel.
Ik had erg last van stemmen in mijn hoofd. En voelde mij ontzettend depressief. Sinds het gebruik van olanzapine 5 mg ben ik een heel ander mens geworden. Bijna geen depressieve gevoelens meer. En ook de stemmen in mijn hoofd zijn sindsdien weg. Ik ben dan ook erg tevreden over dit middel. En heb mijn leven weer terug gekregen.
Laat je helpen met dgt dialectische gedragstherapie
Seroquel is slechts een tijdelijk" redmiddel"!.
Zeker in de psychiatrie word seroquel aan bijna iedereen voorgeschreven.Waardoor je een plant wordt dat vinden ze namelijk makkelijker dan hun werk te moeten doen!
Op eigen verzoek genomen vanwege een manische psychose die naar mijn eigen ervaring, anders helemaal uit de hand gelopen zou zijn. Werkte binnen drie weken en het 'doet' veel dingen bij mij: beter slapen, antidepressivum (ervaringen werden erg naar werd er somber door), antipsychoticum en stemming stabilisator dit laatste 'vertaalt' zich vooral als het minder ervaren van a[lees meer...]llemaal zeer sterke emoties/'heen en weer geslingerd worden' door heftige emoties. Dus het doet goed haar werk :)
Alleen twee vervelende bijwerkingen: 14-15uur per dag in bed liggen (heb niet meer energie) plus 4-5x per week moeten sporten (cardio + krachttraining) om op gewicht te blijven = niet extreem aankomen. Bloedwaarden zoals cholesterol moet nog gecheckt worden of dit (ook) in orde is. Ik ben qua werking zeer tevreden met deze medicatie en ook deze dosering alleen ik zou minder willen slapen/bedlegerig ervan en ik ervaar soms stress omdat ik gewoon echt veel MOET sporten en dit laatste is gebaseerd op eerder gebruik van dit middel.. ik kom er altijd enorm van aan (maar dus niet wanneer ik voldoende sport)!
Ik heb een psychose gehad ongeveer 2j geleden ik was heel manisch en toen heeft mijn psychiater calcomit 600mg voorgeschreven was dik tegen mijn goesting nu al ver 1j gebruik ik calcomit in begin heel wat bijwerkingen trillen,shaken,niet meer een gesprek kunnen doen of ik kan niet op mijn woorden komen en ook wel verward ik kan echt ni doen alsof ik ben bipolair en wil het[lees meer...] niet aanvaarden ik voel me net een zieke wie heeft ook dit gevoel? Vele groetjes
Eerder voorgeschreven voor Autisme, dosering werkt blijkbaar ook goed tegen mijn (hypo)maniëen.
In een manie met hallucinaties; Depakine eerder ingezet, al deed deze geen gewenst effect.
Toen de Risperidon erop werd gelegd remde de hallucinaties en gelaagdheid binnen een paar dagen.
Sinds ik dit medicijn gebruik met Depakine of Lithium heb ik geen last meer gehad va[lees meer...]n (hypo)maniëen.
Specifiek alleen Risperidon heb ik geen last meer gehad van hallucinaties.
Bijwerkingen opmerkbaar bij 1 mg ervaren (hoge prolactinespiegel)
Op 0.5 mg niks storends opgemerkt.
Erg tevreden over dit middel!
Kortademig
Mijn zoontje (8) heeft sinds eergisteren voor het eerst de medicijn ingenomen en al gauw merkte ik bijwerkingen niet op een positieve manier, hij was niet meer energiek de prikkels waren wel verminderd maar hij kon niet meer leuk lachen met zijn zussen, hij was heel sip en had hij niet zin om dingen te doen, ook was hij super onrustig in zijn slaap hij bleef maar draaien e[lees meer...]n draaien en werd vervolgens om 3 uur nachts wakker en viel niet meer in slaap, de ochtend daarna ben ik meteen met het medicijn gestopt omdat het geen positieve impact heeft gehad op het gedrag van mijn zoontje. Ik heb veel liever een drukke en geprikkelde zoon dan een zoon die levensmoe is en geen zin heeft om maar iets te gaan doen. Mijn zoontje had 1mg en nam het medicijn voor het eerst ik ben niet van plan om veder te gaan met dit medicijn mijn zoons welzijn zal altijd eerst komen. Ik snap dat medicatie nodig zou moeten zijn maar dat is niet op deze manier, de medicatie is voor depressie enzv maar ik denk dat de medicatie eerder een depressie geeft. Ook heb ik meerdere meningen gelezen en die waren echter ook niet positief. Zelf raad ik dit niet aan aan niemand niet omdat je er oprecht levenloos van kan worden.
ik zat in mega angsstoornis [jaar lang] anti-depressiva hielp niet, na 2 dagen aripiprozol was ik een ander mens. ik slaap minder makkelijk in slaap, maar dat neem ik op de koop toe.
Olanzapine heeft mij tijdelijk geholpen om om te gaan met mijn psychose. Maar uiteindelijk hebben de gesprekken met een psycholoog mij geholpen om de oorzaak van de psychose weg te nemen. Stoppen met olanzapine was erg moeilijk. Twee en halve maand heb ik last gehad van slapeloosheid. Ik sliep erg slecht vaak maar een of twee uur per nacht. Door het oplossen van mijn psyc[lees meer...]hische problemen en opnieuw gesprekken met de psychologe en het doen van ontspanningsoefeningen hield ik het vol. Uiteindelijk ben ik door heel veel lichaamsbeweging: verwoed spitten in een tuin en ‘s avonds hardlopen, door ontspanningsoefeningen en het inlassen van een pieker kwartier in de dag uiteindelijk weer goed gaan slapen zonder slaapmiddel. Wat ook hielp was dat een bedrijfsarts tegen mij had gezegd dat ik moest gaan slapen als ik mij slaperig voelde, ook al was dat midden op de dag. Daar heb ik mij aangehouden, verder heb ik een warmtepack op lichaamstemperatuur tegen mijn hoofd gelegd. Dit laatste gaf mij denk ik een soort van houvast. Uiteindelijk ben ik steeds beter gaan slapen. Wel houd ik mij zoveel mogelijk aan vaste slaap tijden. Zorg ik voor voldoende lichaamsbeweging en dat ik voldoende eiwitten eet (ongebrande en ongezouten noten). Nu twee jaar later slaap ik over het algemeen nog steeds heel goed. Een diepe slaap, ongeveer 8 uur per nacht.
Met deze dosering kan ik weer heerlijk slapen naar jarenlang ieder uur te zien op de klok.
Geen bijwerkingen
Alhoewel ik geen psychoses meer heb, vindt de psychiater dit raar genoeg wel en heeft me met 600mg gevoerd.
Eerste medicatie. Dus nog geen vergelijkingsmateriaal. Gebruik om prikkelverwerking beter te laten verlopen.
Werkte direct dezelfde dag. Helaas ook extreem vermoeid erdoor, ongemotiveerd en emotioneel afgevlakt. De werking was er wel, maar woog niet op tegen de bijwerkingen. Vooral ook, omdat de arts niet wist óf en wanneer de bijwerkingen zouden verdwijnen/ verminderen.[lees meer...](Autisme, vrouw van Afrikaanse afkomst)
Ben van jongs af aan mede door genetische aanleg maar ook door trauma’s bekend met een angst/paniekstoornis. 7 jaar geleden begonnen met de escitalopram tot ik op een dosis zat van 15 mg. Altijd wel nog die adrenaline gevoel gehad in mijn lichaam maar behapbaar. In het afgelopen jaar een opbouw in mijn paniekaanvallen en dus ook angst. Meerdere keren hulp gevraagd maar bi[lees meer...]j de psychiater is een mega wachtlijst. Inmiddels behoorlijk aan het doordraaien en er zelf niet meer uit kunnen komen en dus ook depressieve gevoelens. Hierdoor vorige week bij de crisisdienst terecht gekomen.
Diazepam werkte niet meer, toen oxazepam gekregen en die werkte zeer kort. Toen 3 maal daags quetiapine a 25 mg. Eerste dag zo suf als een garnaal. Tweede dag deed het amper nog iets en derde dag was ik wel ontspannen. Alleen dat ontspannen gevoel verdwijnt als ik enige inspanning lever, dit kan al een toiletbezoek zijn. Nu gisteren naar mijn afspraak op de poli bij de crisisdienst en nu overgestapt naar 2 maal daags 50mg quetiapine. Vandaag om 08.00 eerste pil ingenomen en vanavond rond 18.00 de tweede pil.
Nu hele tijd knijpend gevoel in mijn buik, druk op de borst en het gevoel van door een rietje te ademen. Waardoor het dan bijna doorslaat naar een paniekaanval.
Ik zit nu ook ziek thuis maar dat vind ik heel moeilijk. Ik wil zo graag werken en me weer stabiel voelen alleen voel io me dit totaal niet. Ben zo bang dat ik hier nooit meer uitkom of dit iedere keer om de zoveel jaar ga hebben.
Iemand die hier ervaring mee heeft of een soortgelijk verhaal?
Als je geblesseerd bent dan gaat dit gewoon door. Dat trillen is ongezond. Je lichaam hoort niet te trillen.
Categorieën met de meeste ervaringen
Depressie - antidepressiva SSRI (6698) |
Anticonceptie - overig (4632) |
Cholesterol (3398) |
Depressie - antidepressiva overig (3236) |
Epilepsie (3030) |
Psychose / schizofrenie - antipsychotica (2985) |
ADHD - psychostimulantia (2664) |
Pijn - morfine-achtigen (2570) |
Verslavingsziekten (2404) |
Pijn (2321) |
Diabetes (suikerziekte) - orale middelen (2002) |
Bloeddruk - betablokkers (1982) |
Maagzuur - protonpompremmers (1823) |
Schildklier - hypothyroidie (traagwerkend) (1695) |
Anticonceptie - eenfase (1668) |
Angststoornissen (1636) |
Bloed / stolling - thrombose (bloedstolsels) (1515) |
Antibiotica - urineweginfectie (1374) |
Depressie - antidepressiva TCA (1310) |
Allergie (1246) |

Volg ons op...