Depressie - antidepressiva TCA
Vergelijk de ervaringen met medicijnen in de categorie
Naam | Aantal ervaringen | Effectiviteit | Algehele tevredenheid |
---|---|---|---|
Amitriptyline | 680 |
![]() |
![]() |
Nortrilen | 257 |
![]() |
![]() |
Clomipramine | 203 |
![]() |
![]() |
Anafranil | 66 |
![]() |
![]() |
Imipramine | 44 |
![]() |
![]() |
Tryptizol | 15 |
![]() |
![]() |
Sarotex | 13 |
![]() |
![]() |
Sinequan | 10 |
![]() |
![]() |
Prothiaden | 7 |
![]() |
![]() |
Maprotiline | 7 |
![]() |
![]() |
Tofranil | 1 |
![]() |
![]() |
Melitracen | Als eerste beoordelen |
De laatste ervaringen in de categorie: Depressie - antidepressiva TCA
Ivm grote hernia in combinatie met morfine gebruikt. Werkt goed voor zenuwpijn na een paar dagen al.
Na mijn operatie dit medicijn afgebouwd. Ik werd ook erg depressief van dit medicijn.
Het stoppen met dit medicijn ging gepaard met erge slapeloosheid.
Clomipramine 25mg merk Sandoz heeft jaren lang goed gewerkt bij mij vrouw. Is nu uit de handel, dus probleem. Bij gebruik merk Mylan, ging het de volgende dag al mis.
Gebruikt nu zolang de voorraad strekt Clomipramine 25mg merk Anafranil ( Anafranil mag vlg. mij sinds vorig jaar ook al niet meer op de Nederlande markt).
In overleg met apotheek, iemand uit de psychiatrie [lees meer...]en de huisarts heeft mijn vrouw een axtra medicijn erbij gekregen (Fevarin 50 MG waarvan voorlopig 1/2 tablet per dag). Deze verhoogt de spiegel iets waardoor je geen extra Clomipramine in hoeft te nemen. Wat te doen als Anafranil ook niet meer in de toekomst voorradig is. Gr.
Ik had na mijn bevalling met vacuümpomp een totaalruptuur. Daarna Jarenlang vreselijke vaginale pijn. Via via kwam ik bij de proctos kliniek waar ik uitgebreid van onder werd onderzocht. De arts vermoedde zenuwpijn en schreef dit middel voor, 10 mg. Eerste dagen vreselijk moe en suf en droge mond. Na tijdje opgehoogd naar 20 mg. Nu zelden nog pijn, alleen als ik slecht ges[lees meer...]lapen heb/ moe / gestrest ben. Ik sliep er in het begin beter door maar nu wisselend. Ik neem het steeds vroeger (18u30), ik slaap dan beter dan als ik het vlak voor het slapen neem. Ik kan sinds dit middel veel minder goed tegen alcohol, eerder aangeschoten, heftigere katers. Het voordeel is dat ik minder drink! Ik ben erg blij met dit middel, ik was voor die tijd somber door de heftige pijn, ik heb mijn leven terug!
Ik heb erg veel last van mijn onderrug. Deze medicatie gekregen voor zenuwpijn. 25 mg gekregen en al gelijk de volgende dag pittige bijwerkingen. Op internet lees ik dat de bijwerkingen pas later komen, maar ik kon alleen maar slapen. Op de dag niet vooruit te branden. Volgende avond een hale gepakt ( 12.5 mg) is wellicht niet de bedoeling om deze door midden te breken, ma[lees meer...]ar de 25 mg is mij echt te veel. Nu bijna 14 dagen op een halve van 25mg en ik ga stoppen met dit medicijn. Ik slaap gerust 12 a 14 uur achter elkaar en kan op de dag ook niet normaal functioneren, zo duf en slaperig ben ik. Doordat ik nu zo passief ben, lukt het mij ook bijna niet om aan lichaamsbeweging te doen, wat weer niet goed is voor mijn stijve rug. De pijn in mijn rug is ook niet afgenomen, heb nu alleen een bonkend hoofd, oorsuizen en ben super, super moe.
Heel veel jaar fluoxetine gebruikt. Kreeg steeds meer last van spanningen, restlesslegs, globus gevoel en niet kunnen slapen. Kreeg de diagnose spier reuma. Toen overgestapt naar amytriptyline. Er viel ineens een hele zware deken van me af. Zit lekkerder in mijn vel, geen restlesslegs meer en vooral voortaan heerlijk kunnen slapen. Wat een verademing.
Ik heb precies dezelfde ervaring. Mijn angststoornis is weer helemaal terug nadat ik een half jaar anafranil van Mylan heb geslikt. Ik ben ten einde raad.
Ik zit nu 12 jaar alweer op 112,5 mg mylan clomipramine. Retard tablet want dat geeft minder bijwerkingen. Eerste 2 weken waren zwaar. Rode huid, angst , moe, nachtmerries etc etc. Sommige bijwerkingen zijn weg gegaan. Andere in mindere mate gebleven. Ik heb bijna geen last van angst en paniek meer en functioneer normaal, privé en werk. Vooral in het begin hebben supplemen[lees meer...]ten magnesium, zink en visolie erg
Na de bloedspiegel bereikt te hebben (na ongev 3 wkn )Helpt het tegen de pijn, maar bij avondgebruik is mijn slapeloosheid verergerd.
Op advies van de neuroloog dosis verhoogd naar 20 mg, de dagelijkse hoofdpijn en migraine aanvallen verdwenen, maar mijn slaap ook , inname naar de ochtend verplaatst, matige slaapverbetering
Raad het absoluut niet aan
Ik slik nu zo’n 2 maanden amitryptiline 10mg
Ik kamp sinds een jaar met een burn out, vaak last van hersenmist, ernstige vermoeidheid spanningen en slapeloosheid.
Ik ben ook om de slapeloosheid gestart met dit middel.
Ik slaap iets beter maar het maakt geen wereld van verschil, slaap ook nog vaak genoeg niet goed.
Wel merkte ik dat het heel erg goed hielp tegen hersenm[lees meer...]ist en de ernstige vermoeidheid.
Ik heb ben niet aangekomen in gewicht, eerder afgevallen omdat ik meer energie had en meer kon bewegen.
Nu sinds een week helaas weer last van erge vermoeidheid, misschien omdat ik te actief ben geweest de afgelopen tijd en ik ook de griep heb gehad. Ik ga zeker nog een tijdje door met dit middel.
Ik heb dit medicijn gekregen om te stoppen met roken. Eerst heb ik het medicijn moeten opbouwen naar 30 mg. Daarna moest ik stoppen met roken. Het is mij redelijk goed afgegaan. De dokter heeft mij de eerste periode elke week gebeld ter ondersteuning. Dat gaf ook een goede motivatie. Ik zit in een omgeving waar iedereen rookt (ook binnen) ondanks dat is het me gelukt. Wel [lees meer...]ongeveer 5 kg. Aangekomen in de totaal 11 weken dat ik het tot nu toe heb ingenomen. Nog ongeveer 1 week nu met 10 mg. Per dag. Ben er tevreden mee.
Werkte niet bij mij. Geen enkel effect gemerkt met en zonder dit medicijn. Ik denk dat dit ook te maken heeft met de mentale gesteldheid. dat was bij mij namelijk geen probleem.
Daarnaast speelde mee dat ik na een tweetal weken opeenvolgende en grote stressmomenten kende, waardoor ik weer ging roken.
Al jaren gebruik ik dit medicijn nu is de clomipramine vn Sandoz uit de handel . Ik kan niet tegen clomipraminen van Mylan dan spelen de klachten in alle hevigheid weer op. Nu is het advies om Anafranil van het merk Alfasigma te gaan gebruiken.
Heeft er iemand Anafranil van Alfasigma al gebruikt? En wat is de ervaring hiermee?
Annabel
Ik gebruik clomipramine nu 4 maanden ( van 25 mg nu 200 mg per dag)
Ik nergens last van bijwerkingen.
Al mijn angsten en dwang is verdwenen en ik ben ontspannen.
Hiervoor super ernstig angstig, nu dus helemaal niet meer. Ik stop er nooit mee
Waar kan ik climipramine halen van sandoz in frankrijk krijg ik maar 1doosje
14 jaar lang indomethazine gebruikt ivm CPH, met later daarbij nog amitriptyline.
Amitriptyline 2 jaar geleden mee gestopt en bleef klachtenvrij tot september 2024 in vakantie Portugal met veel zon plots weer die hevige pijn achter re oog uitstralend naar re oor.
Indomethazine zelf opgehoogd tot 200 mg p/dag maar zonder succes.
IBegin november naar neuroloog die vertel[lees meer...]de dat het waarschijnlijk geen CPH is want dan zou indomethazine 100% moeten werken en liet mij starten weer met amitriptyline 10 mg, wat na 2 weken al goed werkte!
Na 1 maand toch weer die pijn en toen 10 mg erbij ingenomen wat al snel hielp en tot nu toe nog steeds.
Het middel is een antidepressiva maar werkt in een lage dosering al tegen zenuwpijn, en alleen de bijwerking dat hé meer eetlust krijgt is minder, maar een positieve bijwerking is weer dat je er veel beter door slaapt!
Eerst kreeg ik dit middel van Aurobindo, prima. Ook Centrafarm werkte vrij goed. Vorig jaar was het Strides, dat deed helemaal niets , waardeloos. Nu gaat mijn zorgverzekeraar naar Allgen, heeft iemand hier ervaring mee?
Bij de apotheek beweren ze dat het merk niet uitmaakt. Maar na twee keer Strides weet ik wel beter……
Ik neem het middel ondertussen twee jaar. En dit is voor mij het enige middel dat echt helpt bij ME/cvs. Ik kan veel meer dan vroeger, ik kan veel langer doorgaan, mijn PEM is heel veel verminderd en minder zwaar. En ik heb bijna geen last meer van spierpijn.
Er zijn wel wat bijwerkingen. In het begin vooral last van veel meer vermoeidheid. Maar dat trekt na enkele weken [lees meer...]weg. Verhoogde eetlust is ook een bijwerking, dus best ook niet meer gaan eten daardoor.
Ik ben blij dat ik deze medicatie ben gaan nemen. Ik heb nu al 11 jaar ME/cvs en voor mij is dit het enige dat echt helpt.
Goed medicijn, rust, ontspanning, meer energie. Veel bijwerkingen, zweten, zwaarder, duizelig, hoofdpijn, obstipatie.
Ik baal dat Sandoz gestopt is. Nu een ander merk heb, voel me er niet prettig bij, veel onrust
Ik kreeg 25mg Amitriptyline vanwege aanhoudende hoofdpijn, eigenlijk meer druk op het hoofd. Is na enkele weken verdwenen. Werkt ook prima voor mijn rugpijn als gevolg van versleten rug, waarvoor ik meer dan 10 jaar alle soorten opiaten heb geslikt en met moeite vanaf ben gekomen., ben door een hel gegaan vanwege al deze medicijnen.
Altijd veel last van spierpijn in rug en buik door psychische klachten (spanning). Daarnaast slecht inslapen. Dit middel haalt de scherpe kantjes van de pijn af en sliep veel beter in.
Keerzijde voor mij was dat ik behoorlijk somber wordt, hele dag duf en droge mond. Het is alsof je onder een soort zware deken verdwijnt, alles voelt moeizaam en minder zin in dingen. Niet [lees meer...]fijn. Slik nu nog maar 10 mg en hoop daar binnenkort mee te kunnen stoppen.
Neuralgie occipitalis na ongeval.
Uitval vierde hersenzenuw waardoor pijn in beide ogen en dagelijkse hoofdpijn. Ondanks de vele bijwerkingen is de pijn minder. Ik kan weer 26 uur werken per week ipv 8. Ik maak weer deel uit van sociale activiteiten en participatie. Ik vraag mij wel af of ik dit mijn hele leven mag blijven slikken en wat de risico’s zijn. De droge mond[lees meer...] wordt minder na iets langer gebruik. Ik adviseer om een glaasje water naast het bed te zetten. De meeste bijwerkingen worden echt minder na 6 weken. Ik weeg soms wel af of ik nog door wil gaan door alle bijwerkingen. Tegelijkertijd is minder pijn zoveel betere kwaliteit van leven. Mijn maag kon de medicatie als paracetamol Ibu etc niet meer aan. Ik geloof wel dat deze beter is voor de maag. Hoewel het nadeel is dat die medicijn op het gehele lichaam werkt.
Ik werk veel met patiënten met chronische pijnklachten en mijn eerlijke ervaring is wel dat dit middel helpt. De pijn wordt minder.
Ik ben begonnen met nortriptyline om te stoppen met roken
Eerst 7 dagen doorroken tijdens gebruik van medicijnen, eerste 3 dagen 1 tablet daarna 3 dagen 2 tabletten daarna over op 3 tabletten (in totaal 75mg)
De medicatie gaf bij mij geen rust.
Hele dag onrustig en na 2 weken werd ik zwaar depressief van de medicatie. Ik ben direct gestopt met de nortriptyline. Hiern[lees meer...]a de knop omgezet in mijn hoofd en weinig moeite gehad met het stoppen met roken.
Ik zie dat het verschillend is per persoon hoe goed het medicijn werkt, voor mij iniedergeval nooit meer!
Ik heb 3 tabletten uitgeprobeerd maar ik heb zoveel klachten van bijwerkingen dat ik er mee stop.
Ik kan niet makkelijk inslaap komen en in de ochtend te moe om op te staan.
Voel me heel erg moe depressief en agressief , ben bang dat ik iemand iets aandoe, heb veel irritaties, geen trek om te eten.
Droge ogen en mond is nog erger, ik heb ook Sjögren.
Ook last van obst[lees meer...]ipatie en de hele dag nog minder energie om wat te doen.
Heb sinds 3 dagen geen spierpijn meer dus daar helpt het wel tegen.
Ik heb gehoord dat het een tijdje duurt voordat de bijwerkingen verdwijnen, maar ik ben klaar met dit medicijn.
Jarenlang Clomipramine (Anafranil) van Sandoz gebruikt naar volle tevredenheid. Nu in Nederland uit de handel genomen vanwege de kostprijs. Clomipramine van Mylan geprobeerd, werkt niet. Anst en depressie kwam terug. Veel overleg gehad met huisarts, apotheker en zorgverzekeraar. Zorgverzekeraar houdt vast aan dat de werkzame stof van Sandoz en Mylan identiek is. Op eigen i[lees meer...]nitiatief geGoogled waar Clomipramine van Sandoz wel te krijgen is en wat er voor nodig is om deze in het buitenland te krijgen. In Frankrijk wordt het nog wel verstrekt. Wat je nodig hebt is een internationaal recept ( zie Google) van je psychiater of evt. huisarts. Neem dan contact op met een apotheek in Frankrijk en vraag of ze de Clomipramine van Sandoz voor je kunnen bestellen. Ik heb er een foto bij gedaan van mijn internationale recept. Kon vier dagen later de medicijnen ophalen bij een apotheker in Lille. 1440 stuks, zelf betalen, kostte 74 euro. Kan nu weer een half jaar verder. Heb trouwens ook ontdekt dat Anafranil van Alfasigma exact hetzelfde is als Clomipramine van Sandoz. Is verkrijgbaar in Spanje.
Je moet er dus even voor in touw en bereid zijn om naar Frankrijk te reizen.
1 klein tabletje heeft mij mijn leven teruggegeven. Van 40 jaar 2 dagen in de week migraine naar nooit meer migraine.
Voorgeschreven gekregen vanwege slapeloosheid, en na even wennen in het begin (duf de volgende ochtend, voor mij gold dat ik het middel niet te laat moest innemen) vond en vind ik het een heerlijk medicijn. Ik was wel enkele keren wakker 's nachts, maar lag lekker ontspannen en sliep snel weer in. Voel me hierdoor prima, ik heb ook geen bijwerkingen.
Afbouwen: ook ik h[lees meer...]oorde dat het niet verslavend werkt, zeker niet met de lichtste dosis (10mg) en dat ik gerust zo maar zou kunnen stoppen, helaas heb ik dat anders ervaren: ik dacht na een paar dagen "Wat is er mis met me? Ik voel me verdrietig, passief, down. Is dit nu iets wat men depressief noemt???" Ik schrok nogal en mijn arts was verbaasd, maar nam me hierin serieus. Ik heb rustig (telkens een dagje meer overslaan) volgens het principe van gezond verstand afgebouwd. Ging prima binnen twee tot drie weken.
Nu gebruik ik het niet meer dagelijks, maar ik heb nog een aantal exemplaren voor incidenteel gebruik, bijvoorbeeld eens in de zoveel weken, maar dan zorg ik ervoor dat ik wel uit kan slapen. Daarvoor is dit middel heel geschikt, dan haal je eens een lange nacht flink door en word je uitgerust wakker. Alleen al de gedachte dat die mogelijkheid er is, stelt mij gerust.
na het hele traject van lidocaine spuiten, een pijnbehandeling onder stroom , en 2 operaties (voorste en achterste neurectomie) nog steeds pijn op een acnes plek.
solvimax gaf aan niets meer te kunnen doen . terug naar de huisharts eerst 10 mg tabletten maar dat leek toch iets minder goed te helpen nu naar 25 mg , dit heeft wel een flinke bijwerkingen gegeven maar nu gaat[lees meer...] het goed.
voor de eerste periode in 2 jaar dat ik af en toe geen pijn heb . en ik geen plafond dienst meer heb van de pijn eindelijk slaap ik weer
ik hoop maar dat het zo blijft
ik gebruik al ongeveer 30 jaar amitriptyline 2x25mg eper dag maar heb nog veel last van mijn voeten na een verwaarloosde hernia
Ik kreeg amitriptyline omdat ik veelvuldig hoofdpijn had
Door de amitriptyline is de hoofdpijn vele malen minder geworden .Van 2x per week naar 2x per maand. Ik slaap beter en als ik nu hoofdpijn heb, heb ik meestal geen paracetamol nodig
Categorieën met de meeste ervaringen
Depressie - antidepressiva SSRI (6644) |
Anticonceptie - overig (4604) |
Cholesterol (3385) |
Depressie - antidepressiva overig (3221) |
Epilepsie (3007) |
Psychose / schizofrenie - antipsychotica (2963) |
ADHD - psychostimulantia (2649) |
Pijn - morfine-achtigen (2562) |
Verslavingsziekten (2393) |
Pijn (2309) |
Bloeddruk - betablokkers (1977) |
Diabetes (suikerziekte) - orale middelen (1930) |
Maagzuur - protonpompremmers (1815) |
Schildklier - hypothyroidie (traagwerkend) (1689) |
Anticonceptie - eenfase (1657) |
Angststoornissen (1623) |
Bloed / stolling - thrombose (bloedstolsels) (1501) |
Antibiotica - urineweginfectie (1361) |
Depressie - antidepressiva TCA (1303) |
Allergie (1236) |

Volg ons op...