Diabetes type 2
Bestaat uit:
Diabetes type 2
Suikerziekte (type 2) (60)
Vergelijk de ervaringen met medicijnen voor diabetes type 2
De laatste ervaringen over medicijngebruik bij: diabetes type 2
Minder effectif dan de vorige insuline pen moet veel meer eenheden spuiten ik heb ook sinds het gebruik een hevige alerhische reactie moet nog onderzocht worden waar het van komt ook moeilijker in gebruik stroever
Ooit begonnen met Ozempic wat een zeer verhoogde bloeddruk en polsslag gaf. Na 3 jaar Mounjaro gekregen en bijna 6 maanden gebruikt.
De meest vervelende bijwerking was spierkramp over in mijn lichaam. Dit is ook de reden waarom ik er uiteindelijk mee ben gestopt.
Verder erg vermoeid wat bovenop mijn CVS kwam.
Duizeligheid in mindere mate maar wel aanwezig. Nu bij het a[lees meer...]fbouwen is dat weer erg actief.
Ben in totaal 5 kg afgevallen in de eerste 2 maanden daarna niets meer en heb me echt wel aan lifestyle veranderingen gehouden en dat houd ik ook vast.
Ik heb Rybelsus 14 mg 1x per dag gekregen voor diabetes type 2. En omdat ik te dik was. Ik ben in het begin 12 kg afgevallen. En mijn bloedwaarden waren ook heel goed. Ik was dik tevreden . Het enige nadeel is dat je het minstens een half uur voor het ontbijt moet innemen op nuchtere maag. Daar wordt ik telkens even misselijk van. Na verloop van tijd kwam ik weer een kilo[lees meer...] of 4 aan. Mijn gewicht is nu al jaren hetzelfde.
Maar mijn behandelaar vond nu dat ik over moest stappen naar Ozempic omdat mijn suiker iets te gestegen was: van 6 naar 8.3.
Na 3 maanden ben ik terug naar de Rybelsus gegaan omdat de bijwerkingen van de Ozempic voor mij te heftig waren, en de bloedwaarden ook niet zakten. Ben al met al heel tevreden met Rybelsus. Ik heb nu zelf mijn bloed gecontroleerd en het was nu weer 7.1. Dus gedaald.
Ik heb 3 maanden Ozempic injecties 2 mg 1xper week gebruikt, na jaren lang Rybelsus 14 mg per dag te hebben geslikt. Nu heb ik al van mijn 17e jaar een paar keer per jaar auramigraine met blinde vlekken en schitteringen voor mijn ogen, af en toe krachtvermindering in een kant van mijn lichaam, verwardheid, niet op woorden kunnen komen en daarna een zwaar drukkend gevoel in[lees meer...] hoofd en nek. Tijdens gebruik van de ozempic nam de migraine toe. Na een week of 6 had ik 10 aanvallen in 2 weken. Het was een hel. Ik ben toen op eigen houtje gestopt met de ozempic. En -verbazingwekkend genoeg - de aanvallen van migraine stopten. Nergens staat deze bijwerking vermeld. Bovendien controleerde ik mijn bloed op suikerwaarden tijdens het gebruik van Ozempic. Deze bleef rond de 8. Toen ik terug was op Rybelsus zakte ook mijn bloedwaarden weer.
Ik gebruik dit medicijn bijna 2 maanden naast andere medicatie wegens hartklachten en hoge bloeddruk. Incl. maagbeschermer. Volgens de huisarts geeft dit middel tot 2,5 keermminder kans op een nieuw hartinfarct en zou het ook de diabetes verminderen. Over 2 maanden pas controle.
Wat mij echter opvalt sinds het gebruik is dat ik steeds minder potent ben. Helaas krijg ik hi[lees meer...]erdoor wordt mijn penis niet of onvoldoende stijf om geslachtsgemeenschap te hebben.
Ik ben een 67 jarige man en voel gelukkig nog wel behoefte.
Zijn er andere mannen die in mindere mate potent zijn sinds het gebruik van dit middel?
De apotheker herkent dit probleem niet, ook niet met de combinatie van medicijnen
Ben wel van plan eerder met de huisarts contact op te nemen.
Ps: de waarden van ervaren bijwerkingen en tevredenheid zijn door mij fictief ingevuld omdat ik de effecten nog niet weet en de bijwerkingen maar een vermoeden is.
Ik had nergens last van maar huisarts zag dat suiker iets verhoogd was..nu met deze rommel alleen maar bijwerkingen...ik ga er mee stoppen
In de.eerste.maanden.vwel.bijwerkingen..twee dagen gepauzeerd en toen ging.het.weer
Begon met laagste dosering , dit langzaam opgehoogt naar 14 mg. Ik gebruik het nu bijna een jaar. In het begin erg misselijk en obstipatie. Nu alleen nog zo nu en dan obstipatie verder geen bijwerkingen behalve als ik te vet eet dan wel weer misselijk maar mijn lange termijn suiker is nu 48 dat was 98 en ik ben van 86 kilo naar 65 kilo gegaan . Ik ben 1 meter 53 dus er mag[lees meer...] nog een paar kilo af en mijn suiker moet nog iets lager. Belangrijk is wel ook leefstijl aan te passen, dieet en beweging.
Ik gebruik het nu 10 weken en ben al 10 weken doodziek. Ik stop ermee. Ben geen gram afgevallen,eet nog maar 1 keer een klein beetje per dag. Ik hoef het niet meer.
10 jaar tresiba gebruikt, nu sinds 6 mnd osempic. De hc1 waarde zakte terug van 74 naar 45. Mooi. Viel ook ca 10 kg af. Maar de misselijkheid en maagklachten waarvan ik dacht tijdelijk gaan nog niet over.
Effectief. Echt resultaat in de 3 maanden gebruik. Maar akelige bijwerking constipatie.
Helaas geen resultaat om mijn glucose waarden te verlagen.
Steeds duizelig, met zo nu en dan gevoel om te vallen
Door alle bijwerkingen raakte ik helemaal uit mijn doen.
Bleek chronisch te hoog te blijven volgens t bloed
(Slikte al tijden 7 pillen tegen de hoge suiker)
gebruik vanaf april 2025, nu oktober 2025 32 kilo afgevallen. Was 157 nu 125, staat nu wel stil. Zondagavond prikken dinsdag en woensdag de bijwerkingen daarna weer rustig. Wel heb ik het vaak koud, zal door vetweefselvermindering zijn en bloeddruk verlaging.
Voor mij de enige weg, insuline maakte mij steeds dikker.
Ik heb al ruim 15 jaar diabetes type 2 en spuit dagelijks NovoRapid en Lantus en slik Metformine en Gliclazide. Ik doe slechts 3 dagen met een Novorapid Flexpen… maar heb wel een HbA1c van 5,7% (39 mmol/mol). Mijn BMI is 38. Ik fiets al jaren elke dag een halfuur 11 km op de hometrainer, met 22 km/h dus. Ik moet natuurlijk sowieso oppassen met wat ik eet. Dus vrijwel geen [lees meer...]zetmeelhoudende producten zoals brood, rijst, pasta, aardappelen etc. En drink vanzelf alleen frisdrank zonder koolhydraten. Ondanks dit alles val ik geen gram af…. ik kwam erachter dat de grote boosdoener de grote hoeveelheid insuline was die ik dagelijks injecteer… een vicieuze cirkel dus. Met een HbA1c kan je honderd worden maar een BMI van 38 gaat 3-5 jaar van je leven kosten. Wat te doen? Ik stond er op dat de huisarts mij doorverwees naar een internist (waar ik al 5,5 jaar niet meer geweest was). De internist heeft mij Mounjaro voorgeschreven. Vorige week maandag de eerste keer geinjecteerd en afgelopen maandag voor de 2e keer. Vanmorgen schrok ik toen ik op de weegschaal ging staan… ik was in iets meer dan een week 3 kilo afgevallen.. 120 kg heb al in lange tijd niet meer gewogen. Mijn huidige in gebruik zijnde Flexpen die in de koelkast ligt is morgenmiddag leeg…. dan heb ik er 6 (zes) dagen mee gedaan in plaats van al jarenlang slechts drie dagen…… ik vond dit ongelooflijk… is dit normaal bij mensen die Mounjaro zijn gaan gebruiken?
Voor mijn suikerwaarden naar beneden te brengen. Dit werkt goed ook wat afgevallen. Maar nu opgenomen ziekenhuis alvleesklierontsteking. Nu gebeld door arts dat ik moet stoppen.
eind januari gestart met de laagste dosering Bmi te hoog ,diabetes type 2 en hoge bloeddruk en na de 1e spuit ,direct geen honger gevoel meer.
De eerste twee weken wat moeilijke stoelgang, maar dat zijn ook de enige negatieve bijwerkingen die ik ben tegengekomen.
Positieve bijwerking ,alcohol is geen must meer .
1 glaasje witte wijn in het weekend de enige zonde nog.
[lees meer...]
Wel levensstijl veranderd ,gezond eten ,niet maar snaaien en veel meer bewegen . (wandelen)
resultaat na 9 maanden.
Suiker oké ,bloeddruk oké en 46 kilo kwijt .
Gewoon voor mij een top medicijn..en voor de kledingzaak ook..
Toen ik een beetje uitgedokterd was met allerlei pilletjes mbt diabetes type 2 kwam vanuit de huisartspraktijk het voorstel Rybelsus te gaan gebruiken. Dagelijks 1 pilletjes en tot een half uur na inname op een nuchtere maag niets eten of drinken.
Paste uiteindelijk niet bij mijn levensstijl en activiteiten. Na een paar weken een nieuw idee: Ozempic.
Om een lang verha[lees meer...]al kort te maken: ontzettend veel klachten over bijwerkingen en 6 kilo in 3 maanden afgevallen. Afvallen was helemaal het doel niet. Energie weg, ongeveer een kwart eten van normaal, ontstekingen in m'n lijf, hikken, boeren en winden, o.a. lage rugpijn. Ik was voorheen nooit ziek maar werd zo langzaam aan een wrak.
Uitgebreid bloedonderzoek deed mij belanden in het ziekenhuis bij een internist, zo slecht en zorgelijk was de uitslag. Huisarts dacht zelfs aan de vreeslijkste ziektes.
Gelukkig niets van dat al zo bleek bij de internist.
Een 2e uitgebreid bloedonderzoek werd naast de 1e gelegd. Waardes van de 2e waren zienderogen verbeterd nadat ik ongeveer 2 maanden eerder gestopt was Ozempic en overgestapt was naar 1x dagelijks langwerkende (klein beetje) insuline.
Ik kreeg mijn energiek leven weer terug.
Alleen het hikken, boeren en winden is (nog) niet weg.
Ik wil die man wel beantwoorden. Kijk a.u.b. uit met dit medicijn. Dit medicijn staat onder de hoog risico medicijnen. Ik gebruik het twee jaar , ben meer dan 20 kilo afgevallen, te veel eigenlijk.
Ik ben er door de misselijkheid en het boeren mee gestopt, meerdere keren.
Mijn suiker, daar zat ik prima mee, Dat zal ik niet ontkennen.
Maar inmiddels al twee jaar niet[lees meer...] fit, en het blijkt dat mijn lever is aangetast en ik heb verkalkingen bij mijn hoofdslagader van mijn aorta en een hoofdslagader in mijn buik.
Mijn armen en schouders doen al maanden zo'n ontzettende pijn. Zo erg dat ik bijna mijn armen niet omhoog of zijwaarts kan bewegen.
Moe en doodmoe. Kijk alstublieft uit met dit medicijn. Leuk en aardig dat je er bij afvalt al was dat bij mijn iet echt nodig. Ik werd veel te mager, ook leuk dat mijn suiker ongelofelijk gezakt was. Naar de bijwerkingen zijn dit allemaal niet waard.
Gebruik nu ongeveer 2 jaar. In het begin van 84 kg naar 72 kg. Daarna weer aangekomen tot 80 kg. Heb wel vaak een vol en opgeblazen gevoel.
De suikers blijven wel goed.
1 tot 2 daags 500 mgr ging redelijk. Moest naar 4 x 500 mgr, de hele dag en nacht maag- darm krampen. Uiteindelijk gewoon mee gestopt! Niet te doen. Nu jardinance 10 mgr en 1 x 500 mgr metformine, het is nog niet helemaal over. Door misverstand mijnerzijds week alleen jardinance 10 mgr gebruikt, totaal geen buik problemen
Ik slik al jaren Medformine (500mg 2x daags) en Glyclazide (30mg 1x daags). Daar had ik, na een aantal maanden in het begin, weinig tot geen bijwerkingen van.
Omdat de bloedwaarden iets omhoog gingen, slik ik, op aanraden van de huisarts, nu 60mg Glyclazide per dag. 's Morgens bij het ontbijt in een pil van 60mg.
En nu heb ik wél bijwerkingen...
Vooral veel spierpijn i[lees meer...]n rug en benen. Pijn in de gewrichten van m'n vingers. Hoofdpijn, vooral 's morgens bij het opstaan. Gelukkig geen hypo of darmklachten.
Ik ga dit opnemen met de huisarts.
Voor de tweede keer gestart met Rybelsus met de opbouw per maand van 3 , 7 naar 14 mg. Effectiviteit is erg hoog. In. 3maanden tijd is glycoHB gezakt van 71 naar 50. Onder de 43 is normaal. Afvallen lukt ook nu 5 kg kwijt.
Echter de bijwerkingen zijn heftig. Veel misselijkheid en overgeven. Gemiddeld 1x per dag op dit moment. Het is best zwaar. Je dagelijkse leven is l[lees meer...]astig omdat het overgeven geen vast patroon lijkt te hebben. Durf de trein of bus of vliegtuig niet meer te nemen. Wat je ook probeert het overgeven is niet tegen te houden en komt heel snel op.
Heeft iemand ervaringen waarmee je het overgeven kan tegengaan? Ik wil namelijk wel doorslikken aangezien het heel effectief werkt
In combinatie met Ozempic, die dus beiden bloedsuiker verlagen op eigen manier, kwam ik in de malaise terecht. Achteraf gezien: hypo’s. Mijn lijstje met klachten legde ik in mei voor bij huisarts: uitvoerige bloedcontrole, geen afwijkende waarden. Met name pijn in de voeten, maakte mij immobiel. Maandag plaatsvervangende huisarts, bepaalde dat het geen jicht was. Maar: ee[lees meer...]n ouder wordende voet, die ‘inzakt’. Ik had de Gliclazide zelf al niet meer ingenomen sinds 1 september. Na 1 dag al zwakten de pijnen af, de zwelling ook. Ik ben erg opgelucht nu, en zo blij. Noch huisarts, noch diabetesverpleegkundige hadden een clou. Wat kan ik doen? Vragen of zij bijsluiter beter willen lezen? Uitleggen dat het niet mogelijk is binnen 2 maanden als een oud vrouwtje strompelend door het leven te gaan? Ik denk: ik zeg niets… geen zin in.
Na het inspuiten begint savonds de hoofdpijn. De dag erna veel hoofdpijn en duizeligheid. Bij vet eten (vlees) misselijk.
Ik heb vanaf mijn zwangerschap op 28 jarige leeftijd diabetes type 2. Na een tweede zwangerschap en een kind van 9,5 pond zijn de zwangerschapskilo's er nooit afgegaan na veel lijnen. Mijn diabetes werd steeds erger en na pillen uiteindelijk insuline moeten spuiten. Ook hier moest ik steeds meer gaan spuiten. Nu al 2,5 jaar Ozempic en in het begin wel wat misselijk, maar n[lees meer...]u niet meer. Wel moet ik op tijd eten om niet duizelig te worden, maar dan moest ik voor het gebruik van Ozempic ook. Ik ben 28 kg afgevallen en voel mij erg goed. Veel complimenten en dat doet goed.
Ziekten met de meeste ervaringen
| Anticonceptie / zwangerschapspreventie (3219) |
| Angst & paniekstoornis (2938) |
| Depressie (2693) |
| Hoge bloeddruk (2042) |
| Blaasontsteking (1478) |
| ADHD (1391) |
| Diabetes type 2 (1268) |
| Hoog cholesterol (1254) |
| Slapeloosheid (1249) |
| Acne/puistjes (1193) |
| Migraine (1174) |
| Zenuwpijn (1084) |
| Stoppen met roken (967) |
| ADD (933) |
| Angststoornis (876) |
| Astma (813) |
| COVID-19 (777) |
| Epilepsie (723) |
| Allergie (718) |
| Trage schildklier (717) |
| Overgang (672) |
Volg ons op...